• česky"
  • Deutsch"
 

Akce 2018

Setkání "Caminoistů" 2018

Každý, kdo prošlapal Camino, zná ten pocit sounáležitosti mezi poutníky, kteří se po celém dni šlapání potkají večer v albergue. Trochu „caminovské“ atmosféry můžete zažít začátkem září i v Olomouci, kde se rozhodli uspořádat setkání poutníků, těch, co se na pouť teprve chystají, těch, co o pouti zatím jenom uvažují a i těch, kteří by se jenom chtěli dozvědět něco málo o Svatojakubské pouti. Setkání se koná 7. září 2018 od 18 hodin v Kempu Resort Krásná Morava. Na akci bude navazovat putování z Olomouce do Brna.

Další informace na FB:

setkání https://www.facebook.com/events/248813595729157/

putování https://www.facebook.com/events/279835035905955/

Velikonoční putování 2018

Poutník Petr Hirsch chystá i letos již tradiční Velikonoční putování do Mikulova. Stejně jako minulý rok i letos nás čeká cesta z Kopečku na kopeček. A to ze Svatého Kopečku u Olomouce na Svatý Kopeček nad Mikulovem. Trasa dlouhá přes 160 km vede překrásnou krajinou, je rozložena do 7 dní (26. 3. - 1. 4. 2018), přičemž startovní pondělí a ukončující neděle lze označit za půlden. Neváhejte a hlaste se prostřednictvím formuláře, který je vložen zde: http://www.pout.eu/2018/03/pozvanka-na-velikonocni-putovani-2018.html?m=1 , a to prosím nejpozději do 20. března 2018, 12 hodin. Pokud víte, že se zúčastníte, nenechávejte přihlašování na poslední chvíli.

Událost na fcbk: https://www.facebook.com/events/1813459288698726/

Odkaz na přihlašovací formulář: https://goo.gl/forms/a6P7KWI2QNwpVrCI3

Akce 2017

8. výroční setkání

Srdečně Vás zveme již na 8. výroční setkání poutníků, tentokrát v sobotu 11. listopadu 2017 v Praze - Petrovicích ve farním domě Camino na adrese Edisonova 17., kousek od kostela sv. Jakuba. Od 15 hodin zde bude probíhat setkání svatojakubských poutníků.

Pokud máte sami zkušenosti s nějakou neobvyklou trasou a chtěli byste se o ni podělit, prosíme, obraťte se na Tomáše Jindřicha na adresu tomas.jindrich@ultreia.cz, aby Váš příspěvek mohl zařadit do programu.

Přijďte na setkání i v případě, že se na putování teprve chystáte, protože můžete načerpat spoustu inspirace a informací, které si v průvodcích nepřečtete. Je to také příležitost potkat kolegy-poutníky, s nimiž si můžete vyměnit zkušenosti z putování.

Srdečně zve Ultreia

Šestnáctitisícikilometrovej vejšlap s Petrem Hirschem

Na velikonoční neděli 16. dubna připravila společnost Mikulovská rozvojová v rámci Velikonočního Mikulova zajímavou cestovatelskou besedu s poutníkem Petrem Hirschem. Beseda s promítání autorských fotografií začíná v Kinoklubu Mikulov v 17 hodin a vstupné je dobrovolné.

Velikonoční putování 2017

Poutník Petr Hirsch chystá i letos již tradiční Velikonoční putování do Mikulova, nově se startuje už v úterý 11. 4. na Svatém Kopečku v Olomouci. I letos čeká poutníky klasická část, tedy putování ze Křtin do Mikulova, ale Petr připravil několik novinek, aby se bylo na co těšit. A těmi zpestřeními jsou:

- možnost prodloužit si putování o tři dny a cirka 90 km, cestou ze Svatého Kopečku u Olomouce do Křtin,

- poslechnout si mé povídání o 16000 km vejšlapu, které se bude konat v pondělí 10.4. asi od 19 hodin v sále Norbertinum na Svatém Kopečku, kde budeme nocovat před úterním startem,

- bude Velikonoční koncert duchovní hudby v podání Richarda Pachmana a Dity Hořínkové a to ve čtvrtek 13. 4. v Poutní kostel Jména Panny Marie od 19 hodin.

Další informace a přihláška zde: http://www.pout.eu/2017/01/velikonocni-putovani-2017.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Cyrilometodějská pouť z Levého Hradce do Velehradu

Z Levého Hradce nedaleko Prahy do Velehradu je organizována XXXVI. etapová pěší pouť končící na Velehradě. Kostel svatého Klementa v Levém Hradci je považován za nejstarší křesťanskou svatyni v Čechách. Zasvěcení sv. Klimentovi, papeži jehož ostatky přivezli do Řima sv. Cyril a Metoděj, toto místo spojuje s cyrilometodějsou tradicí.

Trasa, je rozdělena na 17 etap s cílem 26. 8. 2017 na Velehradě. První dvě etapy proběhnou 18. a 19. února, pak každý měsíc dvě etapy až do Brna. Z Brna pak probíhá pětidenní pouť v těchto etapách:

XIII. etapa úterý 22.8. 2017 Brno - Rajhrad - Židlochovice 21 km

XIV. etapa středa 23.8. Židlochovice - Moutnice - Dambořice 27 km

XV. etapa čtvrtek 24.8. Dambořice - Kyjov 21 km

XVI. etapa pátek 25.8. Kyjov - Klimentek - Boršice 27 km

XVII. etapa sobota 26.8. Boršice - Velehrad 8 km

http://www.cmstory.cz/cs/aktuality/etapova_pout_levy_hradec_velehrad

Akce 2016

6. pěší pouť ze Křtin do Křtin

6. pěší pouť po všech 4 mariánských místech Moravského krasu aneb 55 km ze Křtin do Křtin za 16 hodin se koná v pondělí 25. července 2016.

Program:

  • KŘTINY: ranní modlitba za svítání ve 4:44h - přesně půl hodiny před východem slunce
  • SLOUP: litanie u Panny Marie Bolestné v 8:30h
  • BLANSKO: Anděl Páně ve 12:00h, před tím odpočinek u sv. Martina
  • VRANOV: křížová cesta v 15:30h v poutním kostele Narození P. Marie
  • ADAMOV: mše sv. v 17:30h u mariánského Světelského oltáře
  • KŘTINY: večerní chvály při západu slunce ve 20:44h

Ve Křtinách můžete poutnicky přespat před poutí i po ní. Budeme mít doprovodné vozidlo. Zveme farníky, aby nás doprovodili třeba jen na kousek cesty (např. z Blanska na Vranov, z Vranova do Adamova a podobně). Také nám můžete jít naproti a pak se s námi vrátit domů.

Pořádá Mons Jan Peňáz

Noc kostelů 2016

V pátek 10. 6. 2016 se uskuteční další Noc kostelů v Brně. Podrobný program a brožuru se všemi informacemi naleznete na https://www.nockostelu.cz.

Pěšky z Velehradu k Jakubovi a další akce

Poutník Petr Hirsch srdečně zve na první etapu pěšího putování z Čech - Velehradu do Santiaga de Compostela, která se uskuteční od 25. června do 9. července 2016. Více informací zde. Přehled dalších akcí zde:

Velikonoční putování

Poutník Petr Hirsch připravuje další Velikonoční putování ze Křtin do Mikulova, pouť se bude konat od 25. do 27. března 2016. Bližší informace sledujtezde.

Akce 2015

6. výroční setkání poutníků

Dne 21. listopadu 2015 od 16 hodin pořádá Ultreia o.s. již šesté výroční setkání poutníků v Praze Kunraticích (Kostelní nám. 16). Přijďte si popovídat o zážitcích z putování v Čechách i ve světě, ukázat si fotky a vyměnit si užitečné informace a zajímavé tipy. Další informace na http://www.ultreia.cz/.

Otevření poutnického bodu v Bratislavě

Dne 20. května 2015 se slavnostně otevírá první poutnický bod na Svatojakubské cestě v Bratislavě.

Velikonoční putování

Poutník Petr Hirsch všechny srdečně zve na Velikonoční putování po Svatojakubské cestě na jižní Moravě z Křtin do Mikulova ve dnech 3. - 5. dubna 2015, přihlášky a další informace na upoutnika@gmail.com.

Akce 2014

Setkání poutníků

V Praze se koná každoroční setkání poutníků, tentokrát 22.11.2014 po 16.hodině na faře v Praze 4 v Kunraticích. Přesný čas zahájení bude upřesněn. Nejbližší zastávka MHD je Kunratická škola, jede k ní např. bus č.193 od metra Budějovická. Přespání je možné za poplatek 130 Kč do neděle 23.11.2014. Přineste si dobrou náladu a své zkušenosti k výměně s ostatními poutníky, kdo má, tak i nějakou korunu na příspěvek.

Za Ultreiu zvou Tomáš Jindřich a Olga Jankovcová

Seminář k poutní turistice a Svatojakubským cestám

Dovolujeme si Vás pozvat na seminář k tématice poutnictví a Svatojakubských cest v rámci projektu „Rozvoj pěší turistiky podél Svatojakubské cesty“, který se uskuteční 21. března 2014 od 10 hodin v prostorách Otevřené zahrady na Údolní 33. Semináře se účastní jak čeští, tak i rakouští zástupci projektu a hosté, vše bude tlumočeno. Podrobný program bude vyvěšen během února. V případě zájmu nahlaste prosím svou účast na info@ccrjm.cz.

Promítání "šestnáctitisícikilometrovej vejšlap"

Ve 100 minut dlouhém komentovaném promítání představí Petr Hirsch cestu, která trvala 31 měsíců a při které pěšky zdolal přes 16000 km. Došel k třem nejvýznamnějším poutním místům křesťanství - do Santiaga, Říma a Jeruzaléma … pojďte se vydat společně s ním na cestu, v které nepřekročíme rychlost 5 km/h … promítání bude 17. února 2014 od 20 hodin v krásném prostoru Café PRÁH, Ve Vaňkovce 1 v Brně.

Akce 2013

Jednání k projektu Rozvoj pěší turistiky podél Svatojakubské cesty

Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava pořádá poslední ze tří jednání k rozvoji Svatojakubské cesty na jižní Moravě dne 18. prosince 2013 od 14 hodin v Mikulově za účasti rakouského partnera Weinviertel Tourismus. V případě zájmu o účast piště na info@ccrjm.cz.

Poutní pochod po Svatojakubské cestě z Brna do Drasenhofenu

Ve dnech 19. až 22. září 2013 se uskuteční na trase Brno - Drasenhofen čtyřdenní organizovaný poutní pochod od centra Svatojakubských cest na Moravě, od kostela sv. Jakuba v Brně až do Drasenhofenu. Poutníci nevynechají během cesty návštěvu benediktinského kláštera s Památníkem písemnictví na Moravě v Rajhradě, kostelů podél cesty i krásného města nedaleko hranice s Rakouskem - Mikulova. Organizátoři také plánují setkání se starosty obcí podél této cesty. Pokud máte zájem s námi vyrazit, kontaktujte nás na info@ccrjm.cz. Dvacet účastníků bude mít ubytování, stravu apod. hrazeno z Fondu malých projektů „Rozvoj pěší turistiky podél Svatojakubské cesty, CZ0251“.

Jednání k projektu Rozvoj pěší turistiky podél Svatojakubské cesty

Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava pořádá pro zástupce obcí, kulturních institucí a církve jednání k rozvoji Svatojakubské cesty na jižní Moravě. První jednání se uskuteční 27. května 2013 v Památníku písemnictví v Rajhradě a druhé 4. června 2013 na MěÚ v Židlochovicích. V případě zájmu o účast piště na info@ccrjm.cz.

Poutě Cesty Hvězdy

Sdružení Cesta Hvězdy zve na poutě, které se konají po celé léto v rámci celé ČR. Více informací naleznete zde.

 
 

© 2011, Centrála cestovního ruchu - jižní Morava, info@ccrjm.cz
Všechna práva vyhrazena

Web & Design by Persona studio
[ Starší verze ]
Logo EU   Logo programu AT-CZ