Bezpečnější úsek Svatojakubské cesty u Strachotína

Po letech našich snah o přesunutí části Svatojakubské poutní trasy z nebezpečné silnice u Strachotína se můžeme konečně radovat. Klub českých turistů změnil podle našeho posledního, dva roky starého kompromisního návrhu, trasu dálkové červené značky (Brno, Soutok Svitavy a Svratky – Mikulov st. hranice), z původního asi 600m úseku po silnici II. třídy č. 420 mimo toto území západněji.


Poutní trasa tak nově obchází menší nouzové letiště a bezpečnou polní cestou klesá do Strachotína.

Poutníci si tak mohou konečně oddechnout, že už nemusejí kráčet po okraji velmi frekventované silnice. Jihomoravská Svatojakubská poutní cesta se tak nyní v celé své trase vyhýbá hlavním silnicím a stává se tak pro poutníky opět mnohem bezpečnější.


Jedinou nevýhodou této změny je, že jelikož nebyla vybrána naše hlavní prosazovaná varianta přesunu turistické cesty na hranu letištní plochy, námi před 10 lety osazená malebná svatojakubská lavička (sedátko) na trojúhelníku cest před letištěm, s nádherným výhledem na Novomlýnské nádrže a celou Pálavu, se tak nyní ocitá mimo poutní trasu a bude třeba ji přesunout.