Z Brna na západ

Z centra Brna

Poutní cesta (značená provizorními žlutými šipkami) začíná za kostelem sv. Jakuba a vede ulicemi Kozí, Poštovská a Minoritská, poté dolů po schodech k hotelu Grand, pod železničním viaduktem a ulicí Křenovou až k řece Svitavě, kde se napojuje na hlavní trasu vedoucí podél řeky od Olomouce a Křtin. Cesta se po chvíli přesune z pravého na levý břeh Svitavy a pokračuje cca 5 km až k soutoku s řekou Svratkou u OC Olympia (sem lze dojít také po cyklotrase č. 1 ze západnějších částí města Brna).

Modřice - Želešice

Od soutoku Svitavy a Svratky pokračuje Jakubská cesta po levém břehu Svratky asi 1 km k mostu, který spojuje nákupní zónu Olympia s obcí Modřice. Na mostě odbočte vpravo a provizorním značením žlutými šipkami pokračujte přes modřické náměstí a ulicí Havlíčkovou až k hlavní silnici. Odtud jděte vpravo po cestičce za svodidly (POZOR - 500m trochu nebezpečný úsek, dbejte zvýšené pozornosti) a stále rovně po chodnících střídavě na levé a pravé straně až do obce Želešice k rozcestí s modrou značkou KČT.

Přírodním parkem Bobrava

V Želešicích začíná modrá turistická značka, která je současně Jakubskou cestou z Brna na západ. Vede 14 km Přírodním parkem Bobrava - údolím stejnojmenné říčky okolo Nového, Anenského a Spáleného mlýna do Radostic.

Radostice – Ivančice – Dukovany

V obci Radostice pokračujte až na vlakovou stanici Radostice. Asi 500 m mezi modrou a červenou značkou není turistické značení. Na stanici se mění barva trasy, po které vede Jakubská cesta, na červenou.

 

Po 11 km dorazí Jakubská cesta do Ivančic k řece Jihlavě, která nás bude provázet už po celou dobu na cestě do Třebíče. V Ivančicích můžete navštívit pobočku Muzea Brněnska - Muzeum v Ivančicích nebo Expozici Alfonse Muchy nebo Vladimíra Menšíka. Dalších 21 km z Ivančic k vodní nádrži Mohelno a atomové elektrárně Dukovany vede romantickou krajinou skautských táborů.

Dukovany – Třebíč

Stále podél řeky Jihlavy, vedeni červenou turistickou značkou, míříme kolem Dalešické přehrady do Třebíče, která je od Dukovan vzdálena celých 33 km.

Kam dál?

Do Brna ze severu

Do Brna z východu

Z Brna na jih