Příznivci

Chcete pomoct oživit

Svatojakubskou cestu na jižní Moravě?

Napište, na tomto seznamu může být i Vaše jméno.


Zuzana Vojtová

S nadšením pro Svatojakubské cesty připravila se svým kolegou z Dolního Rakouska, ředitelem Weinviertel Tourismus, panem Hannesem Weitschacherem, projekt na zahájení přípravy a vyznačení cest na území Jižní Moravy. Svatojakubská cesta ji natolik zaujala, že přemýšlí, jestli se na pouť do Santiaga nevydá.

 

Monika Hlávková, projektová manažerka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava

Projekt vyznačení Svatojakubské cesty na jižní Moravě připravila a administrativně vedla. Všechny potíže řešila s úsměvem a vírou v dobrý výsledek.

 

Juraj Flamik, Nadace Partnerství

Znalec a tvůrce mnoha turistických cyklistických stezek, koordinátor programu Greenways. Přišel s návrhem na propojení Brna severo-jižní trasou až do Polska a východo-západní trasou ze Slovenska k trase procházející Českým Krumlovem. Vedl jednání s partnery a sbíral kontakty na nadšence.

 

Milan Pernica, Klub Českých turistů

Sekretář komise značení Jihomoravského kraje. Vedl svoje kolegy značkaře, působící na Brněnsku a Břeclavsku při vyhledání všech stezek, pěšin a cest, kterými spojuje Brno s Pálavou úplně nová turistická trasa. Je značena červeným pásovým značením a na rozcestnících opatřená logem Svatojakubské cesty.

 

Josef Zahradník, sochař a výtvarník na volné noze

Pouť do Santiaga ho láká již dlouho a práce na návrzích mobiliáře pro Svatojakubskou cestu byla pro tohoto skvělého a skromného umělce i řemeslníka hlubokým zahloubáním se i poklonou svatému Jakubovi a všem, kteří ho na pouti následují. Snad jeho kilometrovníky, lavičky, směrovky a informační panely s mušlí hřebenatkou brzy vyznačí a současně ozdobí Svatojakubské cesty nejen na jižní Moravě.

 

Roman Klecker, poutník, uplnkovichodci.webnode.cz

Turista a poutník, který prošel tisíce kilometrů poutních cest v celé Evropě (pěšky do Říma z Řípu, Canterbury či Florencie, z Brna do Santiaga a na mys Finisterre či z Horního Jiřetína přes Balkán, Turecko a Kypr do Jeruzaléma). Založil volný spolek Úplňkoví chodci a jako silně náměsíčný se s kamarády toulá po krajině. Z Brna do Vídně chodí se skupinou přátel již několik let. Kdyby na této trase nevznikla Svatojakubská cesta oficiálně, vyznačil by ji prý načerno. Zasazuje se o kvalitní proznačení a propagaci Svatojakubské trasy ve městě Brně a na celé jižní Moravě a o vytvoření sítě příležitostných ubytoven podél trasy.


Petr Hirsch, poutník www.pout.eu

Poutník tělem i duší, prošel pěšky Evropou. Věnuje se organizaci akcí nejen na Svatojakubské cestě, pomáhal s organizací a realizací projektu Camino na kolečkách.

 

Kateřina Urbanová, manažerka Nadace Partnerství pro komunikaci a propagaci

Je jednou z tisíců, kteří do Santiaga došli pěšky. Ví, o čem to je, a pro rozšíření příznivců Svatojakubské cesty na jižní Moravě ráda přiloží ruku k dílu.