Projekty

Projekty na podporu Svatojakubské cesty na jižní Moravě

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava pracuje dlouhodobě na rozvoji Svatojakubské cesty na jižní Moravě. Projekty na její rozvoj byly finančně podpořeny i z Fondu malých projektů Rakousko – Česká republika: „Svatojakubská cesta na jižní Moravě, CZ0115“ a „Rozvoj pěší turistiky podél Svatojakubské cesty, CZ0251“.

 

První část projektu se soustředila na možnosti vedení Svatojakubské cesty na jižní Moravě s návazností na sousední kraje a její vyznačení v terénu. Vznikla obsáhlá studie, která byla základem dalších aktivit CCRJM. V dalších fázích byly projektové aktivity zaměřeny především na marketing cesty a pořádání akcí.

 


Projekt "Poutní turismus na jižní Moravě a ve Weinviertelu, KPF-02-040" se zaměřuje nejen na poutní trasu Svatojakubské cesty, ale i na další významné poutní cesty v regionu (např. Cyrilometodějské stezky) a poutní místa.

Svatojakubská cesta ve Weinviertelu a na jižní Moravě

Dolnorakouská oblast Weinviertel vás zve na část Svatojakubské cesty, která vede od Mikulova do Kleinschweinbarth/Drasenhofen přes Mistelbach směrem až ke Krems/Mautern u Dunaje. Vyznačeno je 162 kilometrů tras pro pěší turisty. Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava se rozhodla na projekt navázat a připravit trasu Svatojakubské cesty i na jižní Moravě a napojit ji na další části této významné poutní cesty.


K dispozici jsou poutníkům mapy, letáky a další prospektový materiál v českém a německém jazyce. Pro objednání pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..